Uydu Kurulumu Ankara – Uydu Servisi

Ankara’da başta Pursaklar bölgesi olmak üzere, bir çok ilçe ve semte hizmet vermekteyiz. Uydu sistemleri sektöründe tanınmış bir alt yapıya sahibiz. Çalışanlarımız tamamen uzman kadrodan oluşmaktadır. Profesyonel olarak, her türlü uydu servisi ve çanak anten kurulumu işleriniz de tam donanımlı teknik servis araçlarımız ile siz Ankara halkına hizmet vermekten onur duyarız.

Uydu ve Çanak Anten Hizmetleri

Merkezi Uydu Sistemleri
Günümüzde merkezi uydu sistemleri ; Site, apartman, otel, kampüs gibi çok sayıda kullanıcının bulunduğu yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Her kullanıcı için ayrı bir anten ve receiver maliyetine katlanmak yerine, gelen yayınları merkezi bir birimde toplayıp, kullanıcılara sunmak çok daha ekonomik olmaktadır. Merkezi uydu sistemleri Headent ve Receiver ‘lı sistem olarak 2 ana başlık altında toplanabilir.

Merkezi uydu sistemleri
Bu sistemlerde, kullanıcıların bulunduğu yerde herhangi bir receiver yoktur. Uydu sinyalleri merkezde toplanır ve izlettirilmek istenen kanal sayısı kadar receiver bu birimde tutulur. Merkezden kullanıcıların olduğu yerlere kablo çekilir ve televizyon kanalları üzerine atamaları yapılır. Bu şekilde daha ekonomik bir şekilde kullanıcılara hizmet verilmiş olur. İzlenebilecek kanal sayısı merkezi sistem tarafından sınırlandırılmıştır. Kurulum sırasında hangi kanalların izleneceğine karar verilir. Kanallar televizyon üzerinden değiştirilir.

Merkezi Uydu Sistemleri Receiver’lı sistem
Burada da amaç; toplu yaşam alanlarında çanak anten kirliliğini ve maliyetlerini azaltmaktır. 16 daireli bir apartmanda olduğunuzu varsayalım. Her bir daire uydu yayınlarını izlemek için 1 adet çanak antene ihtiyaç duyacaktır. Bu durumda apartmanınızın çatısında, yan duvarlarda, bahçede 16 adet çanak olacaktır. Ayrıca bu çanak antenlerden dairelere kablo çekilmesi gerekecek ve merkezi bir sistem olmadığı için her taraftan kablolar sarkacaktır. Bu anlattıklarım işin görüntü kirliliği boyutu. Ekonomik açıdan bakmak gerekirse; tüm apartman sakinleri olarak ortak tek bir anten (-izlenmek istenen uydu sayısına göre çanak anten sayısıda artacaktır- en fazla 2 -) maliyetine katlanılacak. Ayrıca Anten, LNB ve diğer dışbirim elemanlarda bir arıza oluştuğunda servis maliyetleride 16’ya bölünecektir.
Merkezi uydu sistemleri yararlarıSite, Bina, Kampüs gibi alanlarda çatıdaki ve duvarlardaki görüntü kirliliğini ortadan kaldırır.Kablo kirliliğini ortadan kaldırır.
Bakım onarım masrafları kullanıcılar arasında bölünür.Kurulum maliyetleri düşer.Headent(-aslında headend ama piyasada kullanımı ile yazıyorum) ve receiverlı sistem başlıkları altında merkezi uydu sistemleri hakkında daha fazla bilgi yayınlanacaktır.

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

ALTINDAĞ İLÇESİ : Akköprü uydu servisi, Aktaş uydu kurulum, Altındağ çanak anten, Aydınlıkevler uydu servisi, İskitler uydu montaj, Opera çanak anten kurulum, Telsizler uydu kurulum firması, Ulus çanak montaj, Rüzgarlı uydu montaj, Hacettepe uydu kurulum. Altındağ ilçesinin her semtine hizmetimiz vardır.


ETİMESGUT İLÇESİ : Elvankent uydu kurulum, Eryaman uydu montaj, Etimesgut merkezi uydu sistemleri, Şaşmaz çanak montaj, Sincan uydu kurulum firması. Etimesgut ilçesinin her semtine hizmetimiz vardır.


KEÇİÖREN İLÇESİ : Bağlum uydu montaj, Dutluk uydu kurulum, Kalaba uydu servisi, Esertepe çanak anten montaj, Güzelyurt çanak servisi, Subayevleri uydu servisi, Aydınlık uydu kurulum, Sanatoryum uyducu, Etlik Uydu Servisi, Hasköy uydu kurulum servisi, Pursaklar uydu montajı, İncirli uydu servis, Kalaba çanak anten montaj. Keçiören ilçesinin her semtine hizmetimiz vardır.


ÇANKAYA İLÇESİ : Yıldız Ankara Uydu Servisleri , Kırkkonaklar uydu kurulum, Birlik Mahallesi Çanak Montaj, Türközü Uydu Kurulum, Seyranbağları uydu servisi, Bağcılar uydu montajı, Mamak uydu kurulum firması, Bahçelievler uydu servisi, Ayrancı uydu montajı, Bademli Dere uydu servisi, Küçükesat uydu kurulum, İncek uydu servisi, Beysukent uydu servis, Beytepe, beysukent uydu montaj servisi, Dikmen uydu montaj, Gazi Osman Paşa uydu kurulum servisi, İlker çanak anten montaj, Yüzünciyıl uydu kurulum, Topraklık uydu montaj, Kolej uydu servisi, Ahlatlıbel uydu kurulum Çankaya’ nın her semtine hizmetimiz vardır.


YENİMAHALLE İLÇESİ : Batıkent uydu servisi, Çayyolu uydu montaj, Ümitköy uydu firması, Batısitesi çanak anten kurulum, Ostim uydu anten montajı, Avcılar uydu kurulum, Demetevler çanak anten kurulumu, Kasalar uydu servisi, Erciyes İş Yerleri çanak anten kurulum, Şentepe uydu anten servisi, Etiler uydu kurulum Gazi Mah, Varlık Mah, Yahyalar çanak anten arıza servisi, Macunköy, Gölbaşı uyducu. Yenimahalle ilçesinin her semtine hizmetimiz vardır.


MAMAK İLÇESİ : Akdere uydu kurulum, Dikimevi uydu servisi, Tuzluçayır çanak montaj, Abidinpaşa uydu montaj, Cebeci uydu kurulumu, Gülveren uydu servisi. Mamak ilçesinin her semtine hizmetimiz vardır.

PURSAKLAR İLÇESİ : Pursaklar uydu kurulum, Saray uydu servisi, Çubuk çanak montaj, Altınova uydu montaj, Toki blokları uydu kurulumu, Kuzey ankara uydu servisi. Pursaklar ilçesinin her semtine hizmetimiz vardır.